6 Aralık 2022

Ankara Keçiören özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri bölgesel olarak birbirilerinden farklı bölgelerde varlıklarını sürdüren ancak ortak hizmete eşlik eden kurumlardır. Bu sayede merkezlerin çocuklara ulaşması ise oldukça kolaydır. Her il de bulunan merkezler her ilçede de varlıklarını hissettirmeleriyle genel bir bakış açısı kişiler üzerinde oluşturmaları sayesinden birbirinden farklı birçok özel eğitime ihtiyaç sahibi çocukların gelişimine katkıda bulunabilirler. Ailelerin eğitilmesi gereken günümüz şartlarında birçok otizmli çocuk farkındalığını ilkokul sıralarında belki de okulda soğutularak öğrenmektedir. Bunun önüne geçmek için ailelerin farkına varmaları ve en başında doğru merkeze çocuklarını yönlendirmeleri gerekir. Keçiören rehabilitasyon merkezi bu noktada tüm çocukları himayesine almayı başaran ve günden güne daha iyi sonuçlar ile yaşama kazandırılan gençlere eğitimler sunabilmektedir.

Keçiören’deki Rehabilitasyon Merkezleri

Ankara’nın bir ilçesi olan Keçiören hemen herkes tarafında kolayca ulaşılabilen son derece odak bir bölgede semtlerdendir. Bu sayede herkes tarafından bilinir ve çocuklarının nasıl takip edileceği de öğretilir. Keçiören rehabilitasyon merkezi olarak birçok çocuk için umut ışığı olurken günümüzde de halen eğitimsiz aile kalmasın çocuklarının farkına varsın diye aileler için de eğitimler düzenleyerek aydınlanmaya destek olmaktadırlar. Bu nedenle merkezlerin yaşam içindeki önemi son derece büyük ve kıymetlidir. Öğretmenlerinin marifeti oldukça çok olan bu merkezlerin öğretimlerde özel sunulmaktadır. Genellikle her konu da bilgi sahibi olan öğretim görevlileri sayesinde merkezlerin eğitimci kapasitesi tam kadro olarak hizmet vermektedir.

Yaman Şirinler Özel Eğitim Merkezi

Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar en fazla beklenti içinde bulundukları durum sevgidir. Sevilmek ve ilgi görmek isteyen bu çocuklar ile eğitim olanağı son derece zor bir işlemdir. Bu durumu eğitimini alan özel eğitim öğretmenleri son derece başarılı bir sistem içinde durumu sürdürülebilir kılmaktadır. Keçiören rehabilitasyon merkezi her anlamda herkes için aynı eğitimi sunabilmektedir. Bu nedenle kişilerin eğitim açıkları bulunmamaktadır. Ancak özel eğitim müfredatı standart eğitime göre daha yavaş ilerlediği görülmüştür. Bu sayede yavaş ama istenilen hedefe koşularak gidilen büyük adımlar atılmaktadır. Yaman şirinler özel eğitim merkezleri son derece başarılı öğrencileriyle büyük adımları atmayı başarmışlardır.